5 نکته برای کارکرد دوربین های امنیتی در زمستان

فهرست مطالب

هوای سرد می‌تواند سیستم نظارت تصویری شما را خراب کند، اما اطمینان از اینکه دوربین‌های شما می‌توانند در زمستان سالم بمانند گاهی اوقات مشکل است. آن هم زمانی که دمای زیر صفر عملکرد آنها را مختل کرده باشد.

در این مقاله یک چک لیست مفید از راه‌حل های امنیتی در سردترین ماه‌های سال وجود دارد.

یک رتبه IP بالا را انتخاب کنید

دوربین‌ها در آب و هوای سرد به محفظه‌ای با استاندارد آب و هوا با حداقل IP66 نیاز دارند تا در برابر آب و هوای سخت مانند برف و برف مقاوم باشند. علاوه بر این، این محفظه ها باید به طور مرتب بررسی شوند تا مطمئن شوید که مهر و موم ها هنوز محکم هستند. رطوبت می تواند باعث تجمع متراکم در داخل دوربین و تبدیل به یخ زدگی شود. به همین دلیل، هنگام انتقال دستگاه از سرمای شدید به محیط نسبتاً گرم نیز باید احتیاط کنید. اگر چگالش به اندازه کافی بد باشد، ممکن است اجزای داخلی را اتصال کوتاه کند.

به دنبال دوربین های مقاوم در برابر دما باشید

گاهی اوقات، برای فعال نگه داشتن سیستم نظارت تصویری در محیط های سرد، دوبار بررسی درجه حرارت هنگام مشخص کردن دوربین، کافی است. دو ویژگی اصلی برای درک این موضوع وجود دارد: دمای ذخیره سازی و دمای عملیاتی.

دمای ذخیره سازی دمایی است که می توان تجهیزات را در هنگام خاموش شدن به طور ایمن ذخیره کرد. دمای عملیاتی دمای هوای محیط در هنگام روشن شدن تجهیزات است. اگر دوربینی کمتر از دمای کارکرد توصیه شده ذخیره شده است، باید اجازه دهید آن را در محیطی گرم و با خاموش شدن برق گرم شود تا زمانی که به دمای کارکرد برسد.

برای اطمینان از تعیین دوربین درجه حرارت مناسب، برگه های داده ما حداقل و حداکثر دمای عملیاتی و همچنین محدوده دمای ذخیره سازی را فهرست می کنند. آزمایشات گسترده ای انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که دستگاه های ما با این شرایط آب و هوایی مطابقت دارند.

اجزای دیگر را به خاطر بسپارید

دوربین ها تنها دغدغه شما نیستند! دمای پایین می‌تواند بر سایر لوازم الکترونیکی تأثیر بگذارد. باد و برف می توانند به سرعت کابل های نامناسب مشخص شده و کنتورهای محافظت نشده را در فضای باز تخریب کنند.

اجزای نظارتی مانند NVR با هارد دیسک و نمایشگرهای LCD معمولاً در محیط‌های کنترل‌شده دما قرار دارند، بنابراین نگرانی کمی وجود دارد. با این حال، اگر این دستگاه ها یک شبه در یک وسیله نقلیه در خارج از منزل و در هوای زیر صفر نگهداری شوند و بلافاصله نصب و روشن شوند، خطری وجود داردو آن این است که هارد دیسک ها ممکن است از کار بیفتند یا آسیب ببینند زیرا روان کننده های آنها غلیظ می شود. صفحه نمایش های LCD حاوی مایعاتی هستند که می توانند یخ بزنند و به پیکسل ها آسیب بزنند.

قبل از کاهش دمای فصلی، اجزای امنیتی را در مکان های بیرونی بررسی کنید.

دوربین های داهوا را امتحان کنید

دوربین‌ داهوا برای برآورده کردن استانداردهای بسیار سختی که در بیشتر موارد از استانداردهای معمول صنعت و مشخصات دیتاشیت فراتر می‌رود، آزمایش‌های سختی را پشت سر گذاشته‌اند. هدف این است که اطمینان از اینکه محصول حداکثر امنیت مورد انتظار از محصولات داهوا را هنگام کار در میدان ارائه می‌کند، فراهم کند.

یک نمونه عالی از دوربین داهوا که برای شرایط آب و هوایی شدید مناسب است، دوربین گنبدی فوق‌سرعت SD65F230F-HNI ما است. این قابلیت زوم اپتیکال قدرتمند و عملکردهای دقیق نفس کشیدن / شیب / زوم را ارائه می دهد که به دوربین امکان می دهد هر زاویه از صحنه را بگیرد. دارای فناوری Starlight است که به آن امکان می دهد حتی در شرایط کم نور نیز تصاویر واضحی ثبت کند. علاوه بر این، دمای عملیاتی آن از -40 درجه سانتیگراد تا +70 درجه سانتیگراد (40- درجه فارنهایت تا +158 درجه فارنهایت) (با رطوبت 95٪) است و دارای رتبه حفاظتی IP67 است که آن را برای سناریوهای مختلف کاربردی مناسب می کند.

برای برنامه‌هایی که به ویدیوهای با وضوح بالا با تجزیه و تحلیل پیشرفته یا تصاویر برتر در شب نیاز دارند، می‌توانید دوربین‌های داهوا با فناوری تمام رنگی را انتخاب کنید. نسخه Full-color 2.0 که اخیراً منتشر شده است، تصاویر رنگی واضحی را حتی در محیط های کم نور ارائه می دهد. دارای دوربین هایی با لنز دوگانه، لنزهای کانونی متغیر، وضوح 4K و عملکردهای هوش مصنوعی است. برای اطلاعات بیشتر، این صفحه را بررسی کنید.

مقاومت در برابر دما یک جنبه حیاتی از هر راه حل امنیتی است و باید هنگام انتخاب دوربین به دقت مورد توجه قرار گیرد. چه باران، یخ، برف یا گرما باشد، دوربین مداربسته در فضای باز در معرض شرایط آب و هوایی شدید است که می تواند باعث خرابی یا یخ زدن قطعات شود. بنابراین، انتخاب دوربین مناسب برای نظارت بر اساس ماهیت صحنه از اهمیت بالایی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *